Autor:redakcja
  15.02.2017 godz. 16:10  |   13

Środa z ORLEN Ligą: Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 3:0

Developres SkyRes Rzeszów  pokonał Legionovię Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) w meczu dwudziestej kolejki ORLEN Ligi. MVP Anna Kaczmar

Rzeszowianki odniosły pewne zwycięstwo. Siatkarki z Legionowa tylko momentami nawiązywały wyrównaną grę. Tak było na początku II partii, ale następnie dobre zagrywki Anny Kaczmar dały gospodyniom prowadzenie 10:7. Rywalki jeszcze odrobiły straty, ale w kolejnych akcjach lepsze już były rzeszowianki.

. Zawodniczki z Legionowa na początku trzeciej partii szybko odskoczyły na 5:1. Serie zagrywek rzeszowskich siatkarek pozwoliły systematycznie odrabiać straty i przy wyniku 7:8, o czas poprosił trener Robert Strzałkowski. W kolejnych minutach z serwisami Klaudii Kaczorowskiej nie radziły sobie przyjezdne, które nie mogły przebić się przez blok Katarzyny Żabińskiej (12:9). W środkowej fazie seta walka toczyla się punkt za punkt (17:14), a po stronie gospodyń nie do zatrzymania była Adela Helić (20:15). Ostatnie pilki należały do Kaczorowskiej, która namieszała w szeregach rywalek swoimi zagrywkami (25:16).